Mazury Golf & Country Club news:
  • Ona i On - turniej par mieszanych 30 lipca!  ♦  Poznaj Grę w Golfa - Olsztyn Aktywnie w każdą niedzielę  o 12:00!  ♦  Akademia Golfa - zajęcia grupowe - w każdą niedzielę 13:45 - 14:30.

Otwarte Mistrzostwa Seniorów Warmii i Mazur rozegrane !

W sobotę 22-09-2012 na naszym polu golfowy rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Seniorów Warmii i Mazur. Inicjatorem turnieju było Stowarzyszenie MG&CC. Turniej współfinansowany był przez Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego w ramach realizacji zdania aktywizacji sportowej osób starszych. W otwartych Mistrzostwach Seniorów Warmii i Mazur wystartowały 43 osoby. Pogoda okazała się lepsza niż zapowiadały prognozy. Turniej rozegrany został bez konieczności używania parasoli, choć ciepłe czapki były bardzo przydatne.

Rywalizacja odbywała się według klasyfikacji strokeplay brutto, netto oraz stableford netto w różnych kategoriach wiekowych.
Dodatkowo rozegrany został konkurs „longest drive” i „ nearest the pin „ dla pań i panów. Mistrzem Seniorów Warmii i Mazur i zwycięzcą klasyfikacji generalnej strokeplay brutto z wynikiem 82 uderzeń został Sławomir Hruboń przed Romualdem Centkowskim ( 84 ) i Januszem Sikorą (87).

W klasyfikacji generalnej strokeplay netto wśród panów triumfował Mirosław Newel przed Czesławem Żukowskim i Waldemarem Kuśmierek, a wśród pań Małgosia Yusufali przed Regitą Szervitiene z Litwy i Marią Mitukiewicz. W klasyfikacji stableford netto Panów i Pań zwyciężyli:

w grupie A Bernard Wydra
w grupie B Carlo Muddemann i Maria Szpila
w grupie C Janusz Lipka i Ania Muddemann
w grupie D Zbyszek Gołąbiowski
w grupie E Marek Szymański i Ania Bacławska

Po raz kolejny w naszym klubowym turnieju zagrali golfiści z Litwy Igor Leonyiev i Regita Szervitiene, która wykonała najdłuższe uderzenie na dołku nr 11 i wygrała konkurs „ longest driver ” kobiet.

Longest drive panów należał do Marka Szymańskiego. Najbliżej chorągiewki zagrali Maria Mitukiewicz i Mirosław Newel.
Zakończenie turnieju odbyło się jak zwykle przy 19-tym dołku w miłej atmosferze, z bogatą kuchnią przygotowaną przez firmę Michała Wierzbickiego. Dodatkową atrakcją był zaprezentowany przez Marka Nowakowskiego Möller’s Tran Norweski, specjalny tran dla seniorów… podobno pomagający osiągać jeszcze lepsze rezultaty w golfie.

Rozgrzani emocjami i miłą klubową atmosferą wszyscy życzyli sobie równie przyjemnego spotkania w przyszłym roku.