W podolsztyńskich Naterkach zakończył się turniej drużynowych mistrzostw Polski. Awans do elity krajowego golfa wywalczyli reprezentanci gospodarzy. Golfiści z Naterek zmagali się z drużynami z całego kraju i najlepszymi zawodnikami, wśród których był między innymi Jerzy Dudek.

W pięknych okolicznościach przyrody i w idealnych warunkach atmosferycznych przyszło rywalizować 168 golfistom startującym w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Zawody były niezwykle widowiskowe dzięki niecodziennej formule rozgrywek.

Jest to turniej rozgrywany w formule „matchplay”, czyli jeden na jeden lub dwa na dwa. Gramy na dołki, trochę w stylu tenisowym. Nie jest to formuła grana na co dzień w golfie, ale właśnie w takich meczach między klubami bardzo się sprawdza — mówi Rafał Szwejkowski, Mazury Golf & Country Club.

Gospodarze sprawili sporą niespodziankę awansując do grupy A, czyli tej golfowej ekstraklasy w kraju. To oznacza, że w przyszłym roku do Naterek przybędą najlepsi. Co nie oznacza, że w teraz ich nie było.

Do krajowej czołówki można zaliczyć byłego bramkarza Liverpoolu, czy Realu Madryt, Jerzego Dudka, który teraz sprawdza swoje umiejętności w kontakcie z piłką mniejszych rozmiarów. To głównie dzięki niemu Krakowski Klub Golfowy awansował do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Poza drużyną z Naterek, do wyższej ligi awansowały: Krakowski Klub Golfowy, Sierra Golf Club oraz Sobienie Królewskie Golf &Country Club.